صحبت های عجیب گنده لات تهران

اوباش درست و حسابی لب به مواد نمی زند + عکس

قبلا تا اسم اراذل را می شنیدیم یاد خالکوبی های زمخت و چهره های خشن می افتادیم، اما امروزه اراذل و اوباش هم به فکر لباس های مارک دار و عمل بینی و لمینیت دندان افتاده اند!

  1. چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ ساعت ۱۸:۱۰ (۵ سال،۲ ماه قبل)
اراذل و اوباشی با بینی ِعمل کرده و کتانی‌های مارک‌دار
به گزارش فرانگر

ششمین طرح برخورد با اراذل واوباش و مزاحمین نوامیس دیروز صبح در پلیس امنیت تهران بزرگ برگزار شد.

حدود ۲۰۰ نفر دستبند زده بر روی زمین به خط نشسته بودند و تعدادی دیگر پشت به این افراد و رو به روی میله ها بالباس های طوسی رنگ و دستبند و پابند زده ایستاده بودند.

می گفتند این ها جرمشان سنگین تر است و از زندان آمده اند و به اصطلاح خطری تر هستند، حتی برخی از اوباشی که بر زمین نشسته انگار که مرید این افراد باشند، چشمشان به دهان آن ها بود تا اگر چیزی بگویند حتی در شرایط دستگیری اقدام به جان فشانی برای اربابشان بکنند.

قبل از اینکه بخواهم به سراغ اراذل واوباش بروم، وسایلی که از آن ها کشف شده بود نظرم را جلب کرد، انواع و اقسام مشروبات الکی خارجی و دست ساز که قیمت برخی از آن ها تا ۲ میلیون تومان هم می رسید، سلاح های واقعی با فشنگ، نقاب و قمه البته قمه از سایز تو دستی تا سایز شمشیری، پاستور و ادوات لهو و لعب و مواد محترقه غیرمجاز و دست ساز.

جالب بود که در کشفیاتی که از این اوباش به دست آمده مواد مخدر نبود! خودشان می گفتند: «اوباشِ اصل، اوباشِ درست و حسابی لب به مواد نمی زند، در شرایط واقعی تصمیم می گیرد جگر دشمنش را درآورد!» و جالب تر این بود که حتی مستی را شرایط واقعی می دانستند و فقط حالت اغما را برای مصرف مواد مخدر در نظر می گرفتند!

از ۷ الی ۸ سال سابقه دار در این جمع پیدا می شد تا فردی که تنها جرمش داشتن خال کوبی آشکار بود؛ کم کم متوجه شدم که نفرات اصل کاری کدام ها هستند، به سمتشان رفتم و همان سوال همیشگی را پرسیدم: «شمارا به چه جرمی دستگیر کرده اند؟» و پاسخ همه آن ها یک کلام بود: «ما را الکی گرفتند، ما چند وقتی هست که هیچ جرمی نداریم، قبلاً داشتیم، ولی الان دیگر جرمی نداریم، همین جوری با ما تماس گرفتند و گفتند بیایید طرح اراذل واوباش داریم».

مگر می شود که پلیس به اراذل واوباش زنگ بزند و از آن ها بخواهد که بیایند برای چند ساعت جلوی دوربین و خبرنگار ها نقش بازی کنند؟ برفرض محال که پلیس این کار را انجام دهد، اراذل واوباش با آن هیبت و قد و قواره شان چرا باید این جور عروسک دست پلیس باشند؟ به سراغ تعدادی از افسران رفتم و به آن ها گفتم: «چرا با این افراد تماس گرفتید و گفتید که به اینجا بیایند؟ این ها که می گویند ما چند ماهی هست که هیچ خلافی نکرده ایم»، افسران گوشی هایشان را از جیب درآوردند و فیلم هایی را به من نشان دادند، گفتند: «این فیلم ها نهایتاً برای یک هفته پیش است، چهره ها را ببینید، همین ها نیستند؟»

خودشان بودند، تک تک افرادی که دستگیرشده بودند در فیلم ها مشغول عربده کشی و لات بازی بودند، بار دیگر به سراغشان رفتم و گفتم: «فیلم هایتان هست، چرا دروغ می گوئید؟ مگر دروغ گویی در مرام لات ها و اراذل واوباش هست؟»

یکی از آن ها که هیکلی تر از بقیه بود گفت: «نه نیست، به ولله نیست، به جان ننم نیست، ولی چه باید بگوییم؟ اگر بگوییم که خار و ذلیل دست شما خبرنگار ها می شویم و اگر نگوییم که می گوئید دروغ گفتیم! عجب گیری افتادیم ما، من که حرفی ندارم اگر بقیه می خواهند برو با آن ها صحبت کن»

یکی خال کوبی «خدا» بر پشت گردنش داشت و دیگری بینی اش را عمل کرده بود، آن یکی کتانی های مارک داری پوشیده بود و نفر بعدی دندان هایش را لمینیت کرده بود! با تمام این حرف ها چهره های خشن و رد چاقو هایی که بر سروصورتشان بود گواه از اراذل واوباشی می داد نه یک فرد لاکچری!

همان طور مشغول صحبت با اراذل بودم که یکی گفت: «هانی هم آمده» و همگی برگشتند و او را نگاه کردند، به طرف هانی رفتم، سوال کردم: «این بار برای چه دستگیرشده ای؟» هانی با لبخند گفت: «دستگیر؟ نه من دستگیر نشدم، شنیدم طرح جمع آوری هست آمدم به بچه ها سر بزنم!»

افسری که بالای سرش بود گفت: «تمام این افراد از اراذل سطح یک هستند که تحت کنترل اطلاعاتی ما هستند و هر زمانی که ضرورت داشته باشد، این افراد را احضار می کنیم، البته این کلام به این معنی نیست که برای نمایش بازی کردن آن ها را احضار کنیم، همین هانی شرور گری درآورده و مردم را شاکی کرده که احضارش کردیم. او (هانی کُرده) حکم جلب دارد و بر اساس آن حکم جلب، احضارش کرده ایم. قرار نیست این حکم جلب به دست خود متهمان باشد، چراکه حکم جلب دست پلیس است. شاکی هانی کُرده، پلیس است. الآن هم که احضار شده است، به علت ادامه فعالیت های قبلی و کری خوانی در فضای مجازی علیه یک گروه دیگر اراذل واوباش است.»

نکته قابل توجه این بود که این اراذل واوباش از کار های گذشته پشیمان نبودند و از داشتن سو سابقه ناراحت نبودند، ولی به دلایلی (تجربه مجازات دوستشان، زن گرفتن و یا بزرگ شدن فرزندش) تصمیم گرفته بودند که دیگر شر بازی درنیاورند و سرشان به کار خودشان باشد، البته به گفته یکی از آن ها: «می خواهم سرم به کار خودم باشد اگر رفیقانم بگذارند…»

مهر

همرسانی نوشتار: