درخواست های شیطانی شرکت هرمی از دختر و پسران عضو

ازدواج زورکی با اعضا

پسر شهرستانی که در سودای پولدار شدن راهی تهران شده بود در دام یک باند هرمی گرفتار و مجبور به پذیرفتن شروط عجیب آنها شد.

  1. سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷ ساعت ۰۷:۴۰ (۵ سال،۱ ماه قبل)
به گزارش فرانگر

چند روز قبل مرد میانسالی به دادسرای امور جنایی تهران رفت و از ربوده شدن پسرش خبر داد. او گفت: پسرم 22 سال دارد. دو سالی از پایان سربازی اش می گذرد اما همچنان بیکار است. من ساکن یکی از شهرستان های اطراف تهران هستم و پسرم هم برای یافتن کار به تهران آمد. از رفتنش یک هفته ای نگذشته بود که با من تماس گرفت و گفت برای استخدام در شرکتی معتبر و دولتی نیاز به 16 میلیون تومان پول دارد. اما من با این درخواستش مخالفت کردم. چندباری با من تماس گرفت و زمانی که دید من به خواسته اش تن نمی دهم واقعیت ماجرا را برایم بیان کرد. پسرم گفت که توسط افرادی ناشناس ربوده شده است و گروگانگیران برای آزادی اش 16 میلیون تومان خواسته اند. پسرم اصرار کرد که موضوع ربوده شدنش را به پلیس نگویم چرا که تهدیدش کرده اند در صورت ورود پلیس به ماجرا پسرم را بکشند. من هم برای نجات جان پسرم پول را به حساب آنها ریختم اما گروگانگیران رهایش نکردند. می ترسم که آنها بلایی سرش بیاورند و ازشما می خواهم که او را نجات دهید.

مخفیگاه اعضای شرکت

با شکایت مرد تاجر تحقیقات به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران، برای آزادی کوروش و دستگیری آدم ربایان آغاز شد. در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که آدم ربایی در کار نبوده و کوروش در دام یک شرکت هرمی گرفتار شده است.بدین ترتیب کارآگاهان مبارزه با جرایم جنایی پس از شناسایی مخفیگاه اعضای این شرکت راهی محلی در جنوب تهران شده و ضمن هماهنگی با بازپرس سهرابی وارد مخفیگاه آنها شده و کوروش و 8 نفر دیگر را دستگیر کردند.باتوجه به این که رسیدگی به جرایم شرکت های هرمی در صلاحیت دادسرای جرایم رایانه ای است، پرونده با قرار عدم صلاحیت به این دادسرا فرستاده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه خواهد یافت.

گفت و گو با متهم

22 سال دارد و 3 ماه قبل در سودای پولدار شدن و یافتن شغل خوب قدم در خانه ای گذاشت که دفتر یک شرکت هرمی بود. پسر جوان در رابطه با ماجرایی که برایش اتفاق افتاده بود به سؤالات خبرنگار ما چنین پاسخ داد.

چه شد که راهی تهران شدی؟زمانی که سرباز بودم با پسر جوانی به نام هوشنگ آشنا شدم. چند ماه قبل هوشنگ به من زنگ زد و از شرایط زندگی ام پرسید. به او گفتم که بیکار هستم و هوشنگ هم گفت می تواند در شرکت پتروشیمی برایم کاری خوب با درآمد بالا پیدا کند. او از من خواست برای مصاحبه و کار به تهران بیایم.

تو هم بدون هیچ تحقیقی به تهران آمدی؟بله و به آدرسی رفتم که ابتدا تصور می کردم خانه هوشنگ است. در آنجا دختر و پسرهای زیادی بودند و فردی که بعداً متوجه شدم سرشاخه شرکت هرمی است از همان روز اول شروع به صحبت با من کرد. او گفت که کار در شرکت پتروشیمی آینده عالی دارد و حقوق و مزایایش خیلی بالاست. اما شرط کار در این شرکت پرداخت 16 میلیون تومان بود. به سرشاخه شرکت هرمی گفتم که چنین هزینه ای برای پرداخت ندارم و او هم پیشنهاد داد که از پدر پولدارم بگیرم. اما پدرم راضی به پرداخت این پول نشد و او اینبار پیشنهاد داد که وانمود کنم مرا ربوده اند. پدرم هم که می ترسید بلایی سر من بیاید 16 میلیون را پرداخت کرد.

چرا از شرکت بیرون نیامدی؟ چون شرط کار در شرکت فقط این نبود. البته سرشاخه شرکت هرمی به سراغم آمد و پیشنهاد دیگری داد. او گفت به جای کار در پتروشیمی، بهتر است که برای شرکت خودشان فعالیت و عضو گیری کنم. او می گفت اگر کارم را خوب بلد باشم می توانم ماهانه بیش از 100 میلیون تومان پول به جیب بزنم. شرط دوم این بود که دو نفر را به او معرفی کنم. دو نفری که آنها هم 16 میلیون تومان به حساب شرکت واریز کنند. من هم شروع به تماس با دوستان و آشنایانم کردم تا آنها را به راهی که رفته بودم بکشانم.

در سه ماهی که در شرکت بودی چکار می کردی؟آنها به ما آموزش های منفی می دادند. از طرفی به من می گفتند که اگر کارم را خوب یاد بگیرم و دوره های آموزشی را در ایران با نمره بالا بگذرانم مرا به شرکت هایشان در چین و تایلند و امریکا معرفی می کنند و می توانم در این کشورها با حقوق عالی مشغول به کار شوم.وعده و وعیدهای آنها به قدری وسوسه کننده بود که اصلاً فرصت فکر کردن در مورد درست و غلط بودن را به من نمی داد. هر روز کلاس های آموزشی منفی داشتیم حتی یکی از اعضایی که به شرکت آمده بودند را مجبور کردند از همسرش جدا شود و با یکی از سرشاخه ها ازدواج کند. اما این ازدواج دو ماه بیشتر طول نکشید. باورتان نمی شود در این شرکت ها طوری شست و شوی مغزی می دهند و از پولدار شدن و زندگی در شرایط ایده آل می گویند که ناخواسته همراه آنها می شوی.
همرسانی نوشتار: